Doporučujeme:

 

Aktuality

 

3D fotorealistické návrhy

3D fotorealistické návrhy

Ve spolupráci s bytovým architektem Vám zhotovíme 3D fotorealistické návrhy exteriérů i interiérů obytných i korporátních prostor.

3D fotorealistické návrhy
 

3D vizualizace

 

Dokumenty ke stažení

Návody,
instalační příručky,
technické informace

Kaldewei

Teiko

NovaServis

JIKA (Laufen Group)

Vagnerplast

 

Z našeho sortimentu

 
Logo firmy Jiří Singer - SPEED

Úklidové práce a služby

Diskrétnost a kvalita!

Hledáte úklidovou firmu pro svůj dům, byt, či firemní prostory?

Nabízíme vám zajištění kompletních úklidových prací a služeb našimi spolehlivými a prověřenými pracovníky. Objednávky úklidu a bližší informace na telefonu
+420 353 540 211.

 
On-line kalkulačka Cetelem
U nás pořídíte rekonstrukci bytu i na splátky!

Fotogalerie

 

Vybavení kuchyně

Články ze světa

Nelze se připojit ke zdroji RSS...

zdroj: www.dumabyt.cz

 

Vybavení koupelny

Články ze světa

Nelze se připojit ke zdroji RSS...

zdroj: www.dumabyt.cz

 

Rekonstrukce koupelny

Jak postupovat při navrhování koupelny?

Především si musíte ujasnit veškeré funkce, které od nové koupelny očekáváte.

Koupelná má sloužit k běžným každodenním činnostem, jako je koupání, sprchování, umývání. V měnších bytech nebo panelákových jádrech slouží také k praní a sušení prádla. Dle druhu provozu domácnosti a dispozičních možností bývá také v koupelně umístěna toaleta. Neméně důležitou funkcí koupelny je i možnost v ní relaxovat.

Dle vašich představ a požadavků pak ve spolupráci s našimi odborníky pro následnou rekonstrukci koupelny naplánujeme nutné stavební práce, provedení rozvodů elektřiny, vodoinstalací, obkladačských prací, instalace zařizovacích předmětů.

Celkový návrh koupelny tak musí splňovat všechny funkční požadavky, musí být praktický a ergonomický.

S veškerým rozhodováním a plánováním vám samozřejmě velmi rádi pomůžeme. Můžete tak využít naše dlouholeté zkušenosti v oboru. Kompletní navržení koupelny není snadné. I sebemenší chybička v návrhu vám může do budoucna znepříjemnit užívání koupelny. Vypracujeme vám proto 3D návrh koupelny abyste si dovedli díky vizualizaci lépe představit rozmístění jednotlivých zařizovacích předmětů a mohli posoudit výběr materiálů, tvarů a barev dlažby a souvisejícího vybavení. Naši odbornící a naše zkušenosti vám šetří čas a peníze.

ilustrační foto

Jak začít s rekonstrukcí koupelny?

Rekonstrukce koupelny představuje většinou radikální změny. Jsou to změny na desetiletí nebo na celý život. Abyste se ve své nové koupelně cítili dobře a spokojeně, je zapotřebí pečlivě postupovat při výběru zařizovacích předmětů jako jsou například vana, sprchový kout nebo box, masážní nebo parní box, umyvadla, pákové nebo termostatické baterie, koupelnový nábytek, topení, věšáky na ručníky, věšáky na prádlo a mnohé další. Před jejich výběrem je vhodné si zodpovědět pár otázek.

Kolik lidí bude koupelnu používat?

I když se v koupelně nevyskytují všichni ve stejnou dobu, je zapotřebí myslet na to, aby měli všichni dostatek odkládacích ploch pro své toaletní potřeby, pro ručníky. Bude stačit jedno umyvadlo nebo jich bude zapotřebí více?

Jaké je věkové složení členů domácnosti?

Aby koupelna vyhovovala všem členům domácnosti je tomu zapotřebí uzpůsobit i výběr zařizovacích předmětů. Jsou v domácnosti děti, které upřednostní vanu? Nebo stačí jen sprchový kout? Jsou v domácnosti starší lidé? Pak by bylo vhodné použítí různých pomocných madel, sedacích van, sedátek ve sprchových koutech, protiskluzových podložek a v neposlední řadě také posoudit dostupnost koupelnového vybavení lidmi s menší pohyblivostí nebo na invalidním vozíku.

Bude v koupelně pračka?

Nelze ji přemístit do jíné mistnosti? Na chodbu nebo do kuchyně? V rodinném domě do prádelny? Získali byste tím více místa které můžete využít buď pro koupelnový nábytek, nebo například pro sprchový kout, pokud si někteří členové libují v dlouhé relaxaci ve vaně a jiným stačí osvěžující sprcha.

Společné WC s koupelnou?

Jste zastánci samostatného WC? Nebo chcete mít toaletu společnou s koupelnou? Tady záleží pouze na vašich preferencích. Při menším počtu lidí v domácnosti nedochází ke kolizím při využívání koupelny. Pokud je členů více, pak se může stát, že budou chtít využít koupelnu v jeden okamžik. Ideálním řešením, např. v rodinných domech, je v takovém případě mít koupelny dvě, nebo mít alespoň ještě jedno oddělené WC navíc.

ilustrační foto

Tipy a rady jak si poradit s nedostatkem prostoru

Stavební zásah

Lze rozšířit koupelnu do dosud nevyužívaných nebo hluchých prostor jako jsou chodby, sousední mistnosti? Pokud ano, někdy i pár centimetrů dokáže divy.

ilustrační foto

Vhodný výběr materiálů a barev

Pokud nelze získat více prostoru stavebním zásahem, lze alespoň dojem většího prostoru opticky vyvolat vhodným výběrem zařizovacích předmětů a jejich rozmístěním, vhodným výběrem materiálů, tvarů a barev obkladů a jejich způsobem obložení.

Některé triky pro optického zvětšení protoru:

  • obklady malého formátu prostor opticky zvětší
  • obdélníkové obklady orientované podélně prostor opticky prodlouží, koupelnu tak rozšíří
  • instalací velkého zrcadla otpicky zvětšíte prostor
  • instalace vhodného osvětlení – pokud se blíží dennímu, získáte dojem větší prostornosti